Mennyei, puha kukoricakenyér házilag: alig valamiből készül
Ha egy autentikus, amerikai ihletésű, ropogós külsejű és szaftos belsejű kukoricakenyérre vágysz, akkor ne keress tovább.
A puliszka sokoldalúbb, mint azt gondolnád: nemcsak kásaként megfőzve fogyasztható, hanem ropogósra sütve is, mint ennél a polentahasábnál is történik. Az alap egy sűrűre főzött puliszka, amelyet kihűlés után könnyedén csíkokra tudsz darabolni. Ezt követi a panírozás, ami ebben az esetben egy rendhagyó keverékbe forgatást jelent.
A megszokott zsemlemorzsa helyett ugyanis zabpehely a panír alapja, és ebbe kerülnek a fűszerek és ízesítők. Utóbbiak közül az egyik a sörélesztőpehely, amely nemcsak roppanós textúrájával és sajtos ízével dobja fel az egyszerű ízű kukoricalisztet, de szuperegészséges is!
A vizet melegítsük langyosra, kis mennyiségekben adjuk hozzá a kukoricadarát (így nem csomósodik össze), a sót, borsot, olívaolajat, fokhagymát és rozmaringot, és közepes hőfokon, folyamatos kevergetés mellett főzzünk belőle sűrű kását.
Egy nagyobb tepsit béleljünk ki sütőpapírral, és egyenletes, kb. fél-1 cm-es vastagságban terítsük szét rajta a puliszkát. Hagyjuk, hogy szobahőmérsékletűre hűljön (kb. 30 perc), majd további 30 percre tegyük hűtőbe, és várjuk ki, amíg szeletelhető keménységűvé dermed (akár egész éjszakára is hűtőben maradhat).
Állítsuk össze a panírt. Tegyünk minden hozzávalót aprítógépbe, és zúzzuk őket lisztfinomságúra.
A puliszkát szeleteljük szabályos hasábokra (kb. 1x7 cm), vékonyan kenjük le olívaolajjal, és forgassuk a panírba. Sorakoztassuk sütőpapírral bélelt tepsire, kis helyet hagyva köztük, majd tegyük 200 fokra előmelegített sütőbe.
Süssük 15 percig, majd forgassuk meg a hasábokat, és tegyük vissza további 15 percre, vagy amíg aranybarnára nem pirulnak.
Fotók: Getty Images
@sobors.hu