Így készül az igazi bécsi szelet: borjúból, házi morzsával a legfinomabb
Cikkek
Habkönnyű túrógombóc, ahogy a nagyi készítette: így nem fog szétesni főzés közben
Ropogós bőrű sült libacomb Márton-napra: így készítve lesz tökéletes
Ropogós
Laktató, serpenyős melegszendvics: sonka és sajt kerül a rétegek közé
Tartalmas lencseleves sok zöldséggel: pikáns és laktató
Így készül az ikonikus baszk sajttorta: szuper remegős és krémes
Kiadós, szaftos krumplipörkölt: ropogós kenyérrel és savanyúsággal kínáld
Ezért fontos a D-vitamin: hiánya fáradtságot és hangulatingadozást is okozhat
A jól ismert óriás rántott szeletet otthon is élvezheted, dolgozz nagyobb vagy kisebb darab hússal, mindenhogyan isteni lesz.
A vékonyra klopfolt, panírban sült hússzeletet hagyományosan borjúhúsból készítik, de ma már inkább sertésből vagy pulykából kerül az asztalra, igaz, mindkét esetben csak úgy hivatkoznak a kedvencre, hogy bécsi módra készült. A hagyományos elkészítési módszer szerint akkor igazi a bécsi szelet, ha 100 naposnál nem idősebb a borjú, a húst pillangóvágással nyitják szét, majd papírvékonyra klopfolják, sertészsírban, valamint olvasztott vajban úsztatva sütik.
A rántott hús és a bécsi szelet készítésénél is fontos szerepe van a morzsának, törekedj a kiváló minőségre, a legjobb, ha házi készítésű morzsát használsz, lehetőleg császárzsemléből készültet. Tálalásnál kínálj citromgerezdeket a hús mellé, csepegtess egy kevés levet a szeletre, sokkal ízletesebb lesz.
Szereted a rántott húst? Ha igen, akkor olvasd el korábbi cikkeinket a témában, mutatjuk, hogy készítve lesz finom a rántott hús, de panírozásra és újramelegítésre is van tippünk, sőt, azt is elmondjuk, Budapesten hol eheted a legfinomabb rántott szeletet.
Borjú bécsi szelet
Hozzávalók 4 személyre
- 600 g borjúfelsál vagy lapocka
- olaj/vaj/zsír szükség szerint
- só ízlés szerint
- 2 bögre finomliszt
- 3 darab tojás
- 2 bögre zsemlemorzsa
Elkészítés:
A húst vágjuk 4-5 egyforma szeletre, majd fólia alatt, klopfolóval lapítsuk ki 4-5 mm vékonyságúra.
A kiklopfolt szeleteket mindkét oldalukon sózzuk. Az előkészített húst néhány órára hűtőbe tehetjük, vagy akár egy teljes éjszakára, de azonnal is nekiállhatunk a panírozásnak.
A paníralapanyagokat készítsük elő (liszt, tojás, zsemlemorzsa), és a szokásos módon panírozzuk be a húst. Vastag falú serpenyőben, bő, forró zsiradékban, oldalanként 2-3 perc alatt süssük aranybarnára.
A borjúszelet mellé kínáljunk bécsi burgonyasalátát és uborkasalátát is.
Fotó: Getty Images