Ínycsiklandó mustáros, gombás csirke: így lesz selymes a mártás

41
Nyomtatás
Gombás, mustáros csirke cov
Legolvasottabb
Cikkek
Neked is van egy jó recepted?

Küldd be!
Beküldöm
Friss és
Ropogós

A gusztusos fogás egyszerűen készül, ennek ellenére éttermi ízélményt ígér, érdemes kipróbálni ezt a receptet, ha valami különlegesre vágysz.

Főzni öröm és enni élvezet. Igaz, nem mindenki szeret a konyhában tevékenykedni, vagy épp még csak most fedezi fel a főzés varázsát. Nos, a most bemutatott recept mindkét tábornak remek választás, hisz gond nélkül, egyszerűen összedobható, látványra és ízében is elvarázsol.

Így is lehet!

A szaftos, csirkés fogásban zöldfűszernek is jut hely, adj hozzá petrezselymet vagy metélőhagymát. Aki szereti a spenótot, azt is keverhet hozzá, gombából pedig laskát is használhatsz. Az elkészült ételt rizzsel vagy tésztával kínáld!

Gombás, mustáros csirke

Gombás, mustáros csirke ct

Hozzávalók 4 személyre

  • 1 fej hagyma
  • 50 dkg gomba
  • só és bors ízlés szerint
  • kevés olaj
  • 8 darab csirkecomb
  • 2 gerezd fokhagyma (reszelve)
  • 1 teáskanál kakukkfű
  • 2 dl fehérbor
  • 2 dl tejszín
  • 1 evőkanál dijoni mustár
  • 1 evőkanál mustármag (opcionális)
Recept idők

Elkészítés:

A hagymát tisztítsuk meg és vágjuk finomra.

A gombát is tisztítsuk meg és vágjuk fel tetszés szerint.

A húst sóval és borssal fűszerezzük, majd egy magas falú edényben, kevés olajon mindkét oldalán süssük 8-12 percig. Ezután szedjük tányérra és tegyük félre.

A finomra aprított hagymát dobjuk az edénybe, amelyben a hús pirult, és dinszteljük üvegesre (ha szükséges, kevés olajat is adjunk hozzá). Ezután keverjük hozzá a gombát, sót, borsot, fokhagymát és a kakukkfüvet, pirítsuk 8-12 percig. Ezután az elősütött húst is adjuk hozzá, öntsük alá a fehérbort, és félig lefedve főzzük alacsony láng felett 8-12 percig.

A tejszínt mérjük keverőtálba, és keverjük hozzá a mustárt és a mustármagot, majd keverjük a gombás húshoz és főzzük rottyanásig.

Fotó: Getty Images

Neked is van egy jó recepted? Küldd be!
Beküldöm

Elkészült a Sóbors első szakácskönyve, az Egy asztalnál!

Hogy miben más ez a könyv? Tíz komplett menüt rejt, rengeteg időspórolós trükköt, maradékmentést, ráadásul hagyományos és vega recepteket. Hogy a főzés öröm legyen, és végül mindenki jót falatozzon az asztal körül. Mert együtt enni mindig jobb. Akkor is, ha mást eszünk.

Ne maradj le róla!

Promóció

Ezt is szeretjük
Kövess minket Tiktokon is!
@sobors.hu
Kövess minket az Instagramon