Körtés-gorgonzolás ravioli: egyszerre könnyed és laktató vacsora

10
Nyomtatás
Körtésgorgonzolásravioli
Legolvasottabb
Cikkek
Neked is van egy jó recepted?

Küldd be!
Beküldöm
Friss és
Ropogós

Krémes házi ravioli, amit a körte és a sajt tesz teljessé, mindenképp próbáld ki!

Egy kis türelemmel és néhány alaphozzávalóval otthon is megidézheted az olasz konyha hangulatát. A házi tésztához tényleg nem kell sok hozzávaló, csak liszt, tojás és olaj, és ráadásul szinte elronthatatlan. Ha már az alap megy, akkor érdemes tovább kísérletezni vele, és raviolit készíteni belőle.

Ennél a verziónál egymással harmonziáló alapanyagokból készül a töltelék, az édeskés körte és a sós, krémes gorgonzola tökéletes összhangot alkotnak. Igazi különlegesség, mégsem bonyolult elkészíteni.

Körtés-gorgonzolás ravioli

körtés-gorgonzolás tészta

Hozzávalók 4 személyre

A raviolihoz:

  • 500 g liszt
  • 5 db tojás
  • 1 ek. olaj

A töltelékhez:

  • 3 ek. vaj
  • 2 db érett körte
  • 1 tk. kakukkfű
  • 200 g gorgonzola sajt
  • 1 csipet
  • ízlés szerint őrölt bors

Tálaláshoz:

  • 0.25 tk. kakukkfű
  • 2 ek. vaj
  • 1 db körte
  • ízlés szerint gorgonzola sajt
  • ízlés szerint parmezán
Recept idők

Elkészítés:

Készítsük el a házi tésztát: a lisztet szitáljuk a gyúródeszkára, egyesével adjuk hozzá a tojásokat, majd az olajat, és kezdjük el tésztává gyúrni. Ha szükséges, adhatunk hozzá egy minimális vizet, a cél, hogy egy rugalmas házi tésztát kapjunk. Csomagoljuk fóliába, és a hűtőben pihentessük 10 percig.

Közben készítsük el a tölteléket. Hámozzuk meg a körtéket, és kockázzuk fel. A vajat olvasszuk fel, majd adjuk hozzá a felkockázott körtét. Szórjuk rá a kakukkfüvet, sózzuk, borsozzuk, és főzzük 7-8 percig. Ha elkezd megpuhulni, morzsoljuk rá a gorgonzolát, és főzzük tovább, míg felolvad a sajt.

A házi tésztát gyúrjuk át, felezzük el, és nyújtsuk ki két minél vékonyabb téglalapra. Használhatunk hozzá tésztanyújtó gépet is, a cél, hogy vékony legyen, de ne szakadjon ki.

Egy éles késsel rácsozzuk úgy, hogy kb 7-8 cm-es négyzeteket kapjunk. Az így kapott tésztanégyzetek felére kanalazzunk egy kiskanálnyi tölteléket, a másik felét hagyjuk üresen. A tészta széleit kenjük meg tojásfehérjével vagy olajjal, és erre helyezzünk egy másik, üres négyzetet. A széleit óvatosan nyomkodjuk, tapogassuk le. Forrásban lévő vízben főzzük nagyjából 3 percig.

Olvasszunk vajat, szórjunk rá kakukkfüvet, és adjuk hozzá a vékonyan felszeletelt körtét. 3-4 percig főzzük, majd kanalazzuk a megfőtt ravioli tetejére, morzsoljunk rá gorgonzolát, és reszeljünk rá parmezánt.

Képek: Getty images

Neked is van egy jó recepted? Küldd be!
Beküldöm

Elkészült a Sóbors első szakácskönyve, az Egy asztalnál!

Hogy miben más ez a könyv? Tíz komplett menüt rejt, rengeteg időspórolós trükköt, maradékmentést, ráadásul hagyományos és vega recepteket. Hogy a főzés öröm legyen, és végül mindenki jót falatozzon az asztal körül. Mert együtt enni mindig jobb. Akkor is, ha mást eszünk.

Ne maradj le róla!

Promóció

Ezt is szeretjük
Kövess minket Tiktokon is!
@sobors.hu
Kövess minket az Instagramon