A svéd csokoládétortának nincsen párja: csupa csoki tészta eszpresszóval megbolondítva

20
Nyomtatás
svédcsokitortacover
Legolvasottabb
Cikkek
Neked is van egy jó recepted?

Küldd be!
Beküldöm
Friss és
Ropogós

Ez a liszt nélküli svéd desszert nem csak elképesztően finom, de gyorsan összeállítható és napokkal később sem szárad ki.

Többféle csokoládétorta-receptet osztottunk már meg veletek, de ilyet még egyet sem: ebben se liszt, se darált mandula nincs, a tésztája szó szerint csak csokoládé, amit egy kis eszpresszó bolondít meg. Igazi koffeinbomba minden egyes szelet, egész nap pörögni fogunk a svédek süteményétől.

A svéd desszert, avagy a kladdkaka, magyar fordításban ragacsos tortát jelent, ami arra utal, hogy a sok-sok csokitól, vajtól és kávétól, ami a tésztájában van, szaftos marad több nap után is. Azért a sütéssel vigyázzunk, mert magas hőfokon könnyedén ki lehet szárítani.

Svéd csokoládétorta

svédcsokitorta

Hozzávalók 8 szelethez

  • 250 gramm vaj
  • 250 gramm étcsokoládé (70%-os)
  • 100 milliliter eszpresszó
  • 4 darab tojás
  • 180 gramm cukor
  • 1 teáskanál vaníliás cukor
  • 1 csipet
Recept idők

Elkészítés:

Melegítsük elő a sütőt 175 fokra. Vajazzunk ki egy kb. 25 cm-es tortaformát, az aljára tegyünk sütőpapírt is. 

Nagyon alacsony lángon melegítsük össze a vajat és az étcsokoládét, akár vízgőz felett is megtehetjük. Ha elolvadtak az alapanyagok, keverjük bele az eszpresszót, tegyük félre. 

Keverjük össze a tojást a cukorral és a vaníliás cukorral, amíg habos nem lesz.

Keverjük bele a csokoládés krémet a tojásos keverékbe, addig keverjük, míg krémes, homogén nem lesz. Adjuk hozzá a sót. 

Öntsük a tésztát az előkészített formába, 40-45 percig süssük. Hagyjuk a formában kihűlni. Porcukorral megszórva, tejszínhabbal tálaljuk. 

Fotó: Getty Images

Neked is van egy jó recepted? Küldd be!
Beküldöm

Elkészült a Sóbors első szakácskönyve, az Egy asztalnál!

Hogy miben más ez a könyv? Tíz komplett menüt rejt, rengeteg időspórolós trükköt, maradékmentést, ráadásul hagyományos és vega recepteket. Hogy a főzés öröm legyen, és végül mindenki jót falatozzon az asztal körül. Mert együtt enni mindig jobb. Akkor is, ha mást eszünk.

Ne maradj le róla!

Promóció

Ezt is szeretjük
Kövess minket Tiktokon is!
@sobors.hu
Kövess minket az Instagramon