Szaftos lecsó tarhonyával főzve: hagyományos receptet mutatunk

tarhonyas-lecso
Legolvasottabb cikkek
Friss és ropogós

Tartalmas egytálételt készíthetsz a lecsóból, ha tarhonyával főzöd, isteni finom lesz a végeredmény.

A lecsót mindenki szereti, legyen az tojásos, tarhonyás vagy sima, nincsen párja. Nyáron édes, érett paradicsomból érdemes készíteni, ilyenkor nemcsak finomabb lesz, de olcsóbb is, szezonban sokkal jobb áron szerezhetők be a zöldségek.

Most egy tarhonyás változatra esett a választásunk, ebben a formában sokkal laktatóbb a lecsó, nem lesz szükség kenyérre ahhoz, hogy eltelítődj vele. Hogy még finomabb legyen, a kolbászt sem hagytuk ki belőle, sőt, annak a kisült zsírján pirítottuk le a tarhonyát.

Bár a főzést olajon is indíthatod, még jobb lesz, ha zsírral dolgozol – akár házi szalonnát is használhatsz alapnak, ha van rá lehetőséged.

Tarhonyás, kolbászos lecsó

tarhonyas-lecso2

Hozzávalók 4 személyre

  • 1 szál kolbász (200 g)
  • 20 dkg tarhonya
  • 2 ek zsír
  • 2 fej vöröshagyma
  • 50 dkg paradicsom
  • 1 kg paprika
  • ízlés szerint só, bors
  • 1 tk pirospaprika (füstölt)
  • 0.5 tk őrölt kömény
Recept idők

Elkészítés:

A kolbászt vágjuk karikákra. 

Dobjuk egy lábasba, pirítsuk meg. Mikor kisült a zsiradék nagy része, szórjuk rá a tarhonyát is. Pirítsuk kicsit együtt a kettőt. (Ha szükséges, adjunk hozzá egy kevés zsírt.)

Szedjük őket egy tányérra.

A vöröshagymát pucoljuk meg, vágjuk félbe, majd vékony szeletekre. A paradicsomot mossuk meg, vágjuk be az alját keresztben, majd forrázzuk le. Hagyjuk állni pár percet, majd húzzuk le a héját, vágjuk kockákra. A paprikákat mossuk meg, csumázzuk ki, majd vágjuk kockákra.

Forrósítsuk fel a zsírt ugyanabban a lábasban, amelyikben a kolbászt pirítottuk. Dobjuk rá a hagymát, dinszteljük puhára. Sózzuk, borsozzuk, adjuk hozzá a pirospaprikát és a köményt, majd öntsük fel 1 deci vízzel. Ha a pirospaprika elolvadt, adjuk hozzá a paradicsomot és a paprikát. Addig főzzük fedő alatt, míg a zöldségek összeesnek, megpuhulnak. 

Ekkor keverjük bele a tarhonyát, majd önstük fel 2 dl vízzel. (A zöldségek sok levet engednek, így elég a 2 deci is, de ha kevésnek látod főzés közben, pótold a folyadékot.) Addig főzzük, míg a tarhonya megpuhul. 

Rögtön tálalhatjuk is.

Fotó: Sági-Kühn Zsófia/Sóbors

Ezt is szeretjük