Mennyei vörösboros kacsacomb: így lesz ropogós és fényes a bőre
A pirosra sült kacsacomb kívül szép fényes, ropogós, belül pedig olyan omlós, hogy a hús lemállik a csontról.
Márton-nap november 11-én van, ilyenkor libát szokás készíteni: tartalmas levest és sült libacombokat érdemes kínálni. Ezekre a pompás fogásokra senkinek nem lesz egy rossz szava sem, és a hagyományoknak is eleget tettél, a következő esztendőben is lesz mit enni.
A libacombbal érdemes a kacsacombhoz hasonlóan bánni. A szépen előkészített combok bőrét mindig irdalni kell, majd jó alaposan belemasszírozni a fűszereket. Hogy igazán omlós legyen a hús, lassan süsd, majd a végén piríts rá. A tepsiben maradt sült zsírt pedig nehogy kidobd, minden cseppje aranyat ér: tunkold ki kenyérrel, vagy csorgasd rá hagymás burgonyára.
A megtisztított libacombok bőrét irdaljuk be. Ezután sóval, borssal, reszelt fokhagymával és majoránnával fűszerezzük be a combokat, majd lefedve tegyük hűtőbe pihenni 3-4 órára.
A pihentetés után a tepsit kenjük ki libazsírral, majd bőrével lefelé fektessük a combokat a tepsire. Ezután toljuk 150 fokosra előmelegített sütőbe, és 2-3 óráig süssük a húst, míg szép aranybarna nem lesz. A sütési idő felénél fordítsuk meg a combokat. (A sütési idő a comb méretétől és a sütőtől is függ.)
A sült libacombokat öntözzük meg mézzel, a sütő hőfokát pedig emeljük 200 fokra. Ezután a mézes combokat 8-12 percre toljuk vissza a sütőbe.
A kész sültet lila káposztával és krumplival kínáljuk.
Fotó: Botos Claudia/Sóbors