Szilvás gombóc új köntösben: túróval gyúrt tészta az alapja

42
Nyomtatás
Turos szilvas gomboc cov
Legolvasottabb
Cikkek
Neked is van egy jó recepted?

Küldd be!
Beküldöm
Friss és
Ropogós

A szilvás gombóc nagy kedvenc, amit a klasszikus krumplival gyúrt tészta helyett most túróval készítve ajánlunk.

Szilvaszezon idején a legtöbb családban kezdetét veszi a szilvás gombóc gyártása, amivel a fagyasztót is érdemes feltölteni. A finomság hagyományosan krumplival gyúrt tésztával készül, de létezik egy kevésbé ismert, de annál könnyedebb változat is, amelyben túró az alapja. Ez lágyabb, légiesebb, és sokkal könnyebb elkészíteni.

Amire figyelj!

A túróval készült szilvás gombóc sokkal egyszerűbben készül, mint a hagyományos változat. A finomság készítésénél a begyúrt tésztát nem szabad állni hagyni, azonnal nyújtsd ki, mert ha pihenteted, megkeményedik. Ha nehezen állna össze, akkor adj még hozzá lisztet vagy kevés tejfölt.

Túrós szilvás gombóc

Turos szilvas gomboc ct

Hozzávalók 30 darabhoz

Töltelék:

  • 50 dkg szilva
  • 2 evőkanál cukor
  • 1 evőkanál rum
  • 2 evőkanál fahéj

Tészta:

  • 300 g liszt
  • 500 g túró
  • 100 g vaj (a tésztába)
  • 100 g búzadara
  • 2 darab tojás
  • 1 csipet
  • kevés liszt a tészta alá
  • 1 kis csipet só a vízbe
  • 2 evőkanál vaj
  • 10 evőkanál zsemlemorzsa
  • 1 teáskanál fahéj
  • 10 dkg darált dió
  • porcukor a szóráshoz ízlés szerint
Recept idők

Elkészítés:

A szilvát mossuk meg, vágjuk félbe, magozzuk ki, majd forgassuk egybe a cukorral, rummal és fahéjjal.

Tészta:

A tészta hozzávalóit (liszt, túró, vaj, búzadara, tojás, só) mérjük tálba, és gyúrjunk belőle sima tésztát.

Az elkészült tésztát enyhén lisztezett felületen nyújtsuk ki vékonyra, majd vágjuk tetszőleges négyzetekre.

A tésztanégyzetek közepére helyezzünk egy egész vagy félbevágott szilvát, csomagoljuk be, formázzunk belőle gombócot.

A szilvásgombócokat forrásban lévő, sós vízben főzzük 10-12 percig.

Serpenyőben olvasszuk meg a vajat, majd pirítsuk meg rajta a zsemlemorzsát, utána keverjük hozzá a fahéjat és a darált diót.

A kész gombócokat forgassuk meg a zsemlemorzsás, diós keverékben, majd porcukorral meghintve kínáljuk.

Fotók: Getty Images

Neked is van egy jó recepted? Küldd be!
Beküldöm

Elkészült a Sóbors első szakácskönyve, az Egy asztalnál!

Hogy miben más ez a könyv? Tíz komplett menüt rejt, rengeteg időspórolós trükköt, maradékmentést, ráadásul hagyományos és vega recepteket. Hogy a főzés öröm legyen, és végül mindenki jót falatozzon az asztal körül. Mert együtt enni mindig jobb. Akkor is, ha mást eszünk.

Ne maradj le róla!

Promóció

Ezt is szeretjük
Kövess minket Tiktokon is!
@sobors.hu
Kövess minket az Instagramon