Fűszeres, forró almabor: csempéssz ünnepi hangulatot az otthonodba

almabor
Legolvasottabb cikkek
Friss és ropogós

Az almabor újdonságként hangozhat, viszont az univerzális neve, azaz a cider, már biztosan ismerős. Az ünnep jegyében most egy könnyen elkészíthető, alkoholmentes receptet mutatunk.

Az almabor, illetve ahogyan az az utóbbi években divatossá vált, a cider elkészítése egyáltalán nem bonyolult, inkább csak időigényes. Alapesetben a megmosott, feldolgozott almákat megfelelő mennyiségű vízzel és cukorral együtt, legalább 10 napig, letakarva kell érlelni szobahőmérsékleten, mielőtt egy szitán áttörnék és leszűrnék azt.

Mivel az ünnepek alatt valószínűleg erre van az embernek a legkevésbé ideje, így most egy egyszerűbb elkészítési módot mutatunk, amit még a gyerekek is megkóstolhatnak - hiszen ez csupán egy finom, forró, fűszeres almalé -, feltéve, hogy nem gondoljuk tovább, és még marad belőle az érleléshez is.

Almabor

almabor

Hozzávalók 12 pohárhoz

  • 10 db Gála alma
  • 1 tk őrölt fahéj
  • 2 tk őrölt szerecsendió
  • 90 g kristálycukor
  • víz a főzéshez
Recept idők

Elkészítés:

Az almákat hámozzuk meg, csumázzuk ki és vágjuk negyedekre. Tegyük egy nagy fazékba, és öntsük fel annyi vízzel, hogy kb. 5 cm-rel ellepje őket. 

Kezdjük el főzni közepes lángon. Ha már fő, adjuk hozzá a kristálycukrot, a fahéjat és a szerecsendiót, majd fedő alatt, alacsony hőfokon főzzük tovább 2 órán keresztül. 

A két óra elteltével az almás levet szűrjük le egy sűrű szövésű szitán vagy szűrőn, ha pedig zavarosnak tűnik, akkor várjuk meg, amíg az leül az üveg aljára, és óvatosan szűrjük át ismét. 

A visszamaradt almákat sem kell mellőznünk, ugyanis a főtt alma egy igen jó rostforrás, és számos diétában felhasználhatjuk. Az más kérdés, hogy egy ciderreceptnél nem sok létjogosultsága van a diéta szónak, de feltételezve, hogy nem az érlelési folyamat 10. napján esszük meg, így szerintem adhatunk neki egy esélyt, hogy elkerüljük a pazarlást.

Fotók forrása: Horváth Kitti Gabriella/Sóbors

Ezt is szeretjük