Mennybe mennek a maradékok: így készíts karcsúsító Buddha tálat
Vége az ünnepi habzsolásnak, a zsír-és cukortúltöltésnek, jönnek az újévi fogadalmak és a dolgos hétköznapok. Ilyenkor mind nekiállunk koplalni, aminek semmi értelme.
Ennek az ételnek az elnevezésére többféle magyarázat létezik. Az egyik szerint egy Budai néven ismertté vált kínai szerzetes pocakjára emlékeztető a jól megrakott tányér, míg mások szerint inkább a buddhizmus egyik kulcsfontosságú fogalmával áll kapcsolatban, ami nem más, mint az egyensúly.
Ebből az ételből már egyetlen tányér is nagyon laktató és tápláló, hiszen színes zöldségek találkoznak teljes kiőrlésű gabonával, megannyi növényi fehérjeforrás társaságában.
A rizst öblítsük le, majd egy közepes lábasban tegyük fel főni enyhén sós vízben. A víz a rizs mennyiségének két és félszerese legyen. Ha a rizs megpuhult, szűrjük le, és tegyük félre kihűlni.
A tofut tegyük papírtörlőre, majd ha lecsepegett róla a felesleges nedvesség, vágjuk kockákra, és sózzuk, borsozzuk.
Az olívaolajat hevítsük fel egy serpenyőben, adjuk hozzá a tofukockákat, és közepes lángon süssük őket aranybarnára 3-4 perc alatt. Szedjük tányérra, és tegyük félre.
Készítsük el a mogyorószószt. Tegyünk minden hozzávalót turmixgépbe, majd dolgozzuk krémesre. Ezt is tegyük félre.
Állítsuk össze a salátát. A paradicsomokat mossuk meg, majd vágjuk félbe. A sárgarépát hámozzuk meg, majd a hámozó segítségével vágjunk belőle csíkokat. Az uborkát mossuk meg és karikázzuk fel vékonyan. Az avokádót szabadítsuk meg a héjától és a magjától, a húsát pedig szeleteljük fel.
A korábban megfőtt rizst tegyük egy nagy tálba. Ízlésesen rendezzük hozzá a konyhakész spenótleveleket, a felkockázott és felszeletelt zöldségeket, végezetül pedig a tofut.
A salátát zárásként locsoljuk meg a mogyorószósszal, ízlés szerint pedig tálaljuk szezámmaggal, korianderlevelekkel, lime-szeletekkel.
Fotó forrása: Getty Images
@sobors.hu