Egyszerű, szójaszószos tészta japán recept szerint: pirított zöldségek dúsítják
Odáig leszel ezért a receptért, ha kedveled a szójaszószba forgatott tésztákat és a keleti fűszerezést. Mesésen zamatos a végeredmény!
A japán padlizsán formája nyúlánkabb, a színe világosabb, mint a hagyományos változaté, az ízük viszont nagyon hasonló. Ha teheted, a japán típusból készítsd ezt az ételt, de akkor is tökéletes lesz, ha a piacon csak a magyart tudod beszerezni. A többi hozzávalót tekintve viszont fontos, hogy ragaszkodj hozzájuk, mert csak azokkal lesz igazán gazdag az étel ízvilága.
Mivel a padlizsán a stir fry, azaz a rázva pirítás technikájával készül, fontos, hogy wokot (itt olvashatsz róla, hogy mi mindenre használható), vagy ennek hiányában egy nagyobb, tapadásmentes serpenyőt használj, a zöldséget pedig vékony hasábokra darabold, hogy minél könnyebben és gyorsabban átpiruljon.
A padlizsánokat mossuk meg, vágjuk le a végeiket, és daraboljuk közepesen vastag, 7-8 cm hosszúságú hasábokra. Szórjunk rájuk kb. 1 teáskanálnyi sót, és 15 percre tegyük félre. Ha letelt az idő, óvatosan nyomkodjuk ki belőlük a felesleges folyadékot, és papírtörlővel itassuk fel róluk a nedvességet.
Egy kisebb tálkában keverjük össze a rizsecetet, a szójaszószt, a juharszirupot, a sót és a szezámolajat, és tegyük félre.
Hevítsünk fel egy wokot vagy tapadásmentes serpenyőt az olívaolajjal, és folyamatosan rázogatva – hogy ne ragadjon le – pirítsuk a padlizsánt 4-5 percig.
Ha roppanósra puhultak, adjuk hozzá a gyömbért, a fokhagymát és a chilipelyhet, és pirítsuk további 30 másodpercig. Végül pedig öntsük fel a szójaszószos keverékkel, adjuk hozzá a szezámmagot, és hagyjuk pirulni még egy percig.
Párolt rizzsel vagy rizstésztával fogyasszuk.
Fotók: Getty Images
@sobors.hu