Csokiba mártott skót vajas keksz: az omlós tésztán roppan a borítás

23
Nyomtatás
csokis-vajas-keksz
Legolvasottabb
Cikkek
Neked is van egy jó recepted?

Küldd be!
Beküldöm
Friss és
Ropogós

Alig valamiből, nagyon egyszerűen készül a skót vajas keksz: ha feldobnád valamivel, étcsokiba mártsd bele!

A skót vajas keksz a világ egyik legjobb dolga, pedig csak 3 szimpla hozzávaló alkotja: liszt, cukor és természetesen vaj. A klasszikus receptet számtalan ízesítésben készítik, érdemes kipróbálni ezt a narancsosat, de az alábbi csokiba mártottat is, a picit kesernyés, roppanós étcsokoládé tökéletes kontrasztot képez az omlós, édeskés tésztával. 

Kezdők is bátran nekiállhatnak ennek a receptnek, csak egy dologra kell figyelni: a megformázott tésztát tedd a hűtőbe legalább 1 órára, mielőtt a sütőbe tolod, különben a magas vajtartalmánál fogva szétfolyhat, nem tartja meg a formáját.

Vajas keksz csokiba mártva

csokiba-martott-vajas-keksz2

Hozzávalók 30 darabhoz

  • 220 g vaj
  • 50 g barna cukor
  • 50 g cukor
  • 280 g liszt
  • 170 g étcsokoládé
  • 2 tk. vaj
Recept idők

Elkészítés:

A 220 g puha vajat keverjük habosra a kétféle cukorral. Szitáljuk hozzá a lisztet, majd dolgozzuk össze, míg egynemű tészta nem lesz belőle.

Egy enyhén lisztezett sütőpapíron nyújtsuk a tésztát 1-1,5 centi vastagra. Egy 5 centi átmérőjű kiszúróval szaggassuk ki a tésztát (vagy vágjuk téglatestekre). Mindegyik felületét szurkáljuk meg villával.

A megformázott kekszeket tegyük a hűtőbe 1 órára.

Melegítsük elő a sütőt 160 fokra.

Tegyük a kekszeket sütőpapírral bélelt tepsire, hagyjunk köztük egy kevés helyet. Toljuk őket a sütőbe 20-25 percre, majd hagyjuk teljesen kihűlni.

Az étcsokit daraboljuk össze, majd vízgőz felett olvasszuk meg a 2 tk. vajjal együtt. Töltsük az olvadt csokit egy kis tálba/pohárba.

A kihűlt vajas kekszeket mártsuk a csokiba úgy, hogy csak az egyik felüket vonjuk be.

Várjuk meg, míg megköt a csoki, majd kínálhatjuk is.

Fotó: Getty Images

Neked is van egy jó recepted? Küldd be!
Beküldöm

Elkészült a Sóbors első szakácskönyve, az Egy asztalnál!

Hogy miben más ez a könyv? Tíz komplett menüt rejt, rengeteg időspórolós trükköt, maradékmentést, ráadásul hagyományos és vega recepteket. Hogy a főzés öröm legyen, és végül mindenki jót falatozzon az asztal körül. Mert együtt enni mindig jobb. Akkor is, ha mást eszünk.

Ne maradj le róla!

Promóció

Ezt is szeretjük
Kövess minket Tiktokon is!
@sobors.hu
Kövess minket az Instagramon