Mennyei, krémes madártej: mikróban készül a habgaluska

20
Nyomtatás
Mikrós madártej cov
Legolvasottabb
Cikkek
Neked is van egy jó recepted?

Küldd be!
Beküldöm
Friss és
Ropogós

A madártej retró édesség, amit jó hidegen behűtve kínálj, így egyszerűen mennyei!

A finomságot nem nehéz elkészíteni, mégis nagyon könnyen elronthatod. A lényeg a figyelem: a tejet folyamatosan alacsony láng felett tartsd, és járjon a kezed, hogy sűrű legyen a sodó.

A desszertbe mutatós habgaluska is kerül, amelynek az elkészítése szintén okozhat meglepetést. Hagyományosan vízben vagy tejben főzik készre, de mi most egy olyan receptet ajánlunk, amelyben a mikróban nyeri el végleges formáját. A tojásfehérjéhez érdemes citromlevet vagy ecetet adni, kinek mi a szimpatikus, mert ezektől szebb lesz a galuska fénye, és méretesebb finomságnak lehet örülni.

Mikrós madártej

Mikrós madártej ct

Hozzávalók 4 személyre

  • 2 liter tej
  • 5 evőkanál cukor
  • 1 egész vaníliarúd
  • 10 darab tojás
  • 1 csipet
  • 2 evőkanál citromlé
Recept idők

Elkészítés:

A tejhez keverjük hozzá a cukrot és a vanília kikapart belsejét, majd alacsony láng felett főzzük forrásig.

A tojásokat válasszuk szét.

A tojássárgáját 1-2 evőkanálnyi forró tejjel keverjük simára, majd adjuk hozzá a felforralt tejhez, és alacsony láng felett folyamatosan keverve főzzük sűrűre.

A tojásfehérjét a sóval és a citromlével verjük kemény habbá.

Vegyünk elő egy mikrozható lapostányért, és erre a tányérra helyezzünk kanál segítségével a tojásfehérjehabból galuskákat.

A galuskákat tegyük mikróba, majd indítsuk el a legmagasabb hőfokon, és mindkét oldalán mikrózzuk 30-40 másodpercig (1 perc is lehet).

A vaníliasodóra szedjük rá a habgaluskákat, majd tegyük hűtőbe, és jó hidegre behűtve kínáljuk.

Fotó: Getty Images

Neked is van egy jó recepted? Küldd be!
Beküldöm

Elkészült a Sóbors első szakácskönyve, az Egy asztalnál!

Hogy miben más ez a könyv? Tíz komplett menüt rejt, rengeteg időspórolós trükköt, maradékmentést, ráadásul hagyományos és vega recepteket. Hogy a főzés öröm legyen, és végül mindenki jót falatozzon az asztal körül. Mert együtt enni mindig jobb. Akkor is, ha mást eszünk.

Ne maradj le róla!

Promóció

Ezt is szeretjük
Kövess minket Tiktokon is!
@sobors.hu
Kövess minket az Instagramon