Így készül a japánok világhírű édessége, a mochi: tetszés szerint ízesítheted
A mochi egy megosztó japán édesség, és ahhoz, hogy eldöntsd, neked ízlik-e, mindenképp a házi készítésű verziót kóstold meg.
Sushit a legtöbbször japán éttermekben eszünk, hiszen azt gondoljuk, hogy otthon túl körülményes elkészíteni. Ha mégis belevágunk, akkor pedig sushikészítő szettet alkalmazunk, amely gyakran épp hogy megnehezíti a folyamatot. Azonban egy finom házi sushinak nincsen különösebb eszközszükséglete: lehet, hogy elsőre nem lesz tökéletes a formája, de kézzel is könnyen fel lehet tekerni a hengereket.
A tölteléket tetszés szerint variálhatod: mehet bele vékony csíkokra vágott uborka, paprika, avokádó, répa, tofu és bármilyen zöldfűszer is. A lényeg, hogy csak annyira pakold meg a tekercseket, hogy azok formás falatok legyenek felvágás után is, és ne essenek szét evés közben.
A megadott mennyiségek 5 tekercshez elegendők, amelyekből egyenként 6-7 maki sushit vághatsz.
A rizst mossuk meg, és főzzük meg az ebben a cikkben leírtak szerint.
Amíg a rizs készül, mossuk meg a zöldségeket, és a tofuval együtt hosszanti irányban vágjuk vékony csíkokra.
Egy sima felületre terítsük ki az algalapokat, és a még forró, gőzölgő rizst kanalazzuk rájuk. Egy szilikonspatulával oszlassuk el a rizst a lapok teljes felületén, a tőlünk legtávolabbi oldalán azonban hagyjunk egy 2 cm széles üres helyet. Erre azért lesz szükség, hogy a tekercsek ne essenek majd szét.
Pakoljunk néhány csíkot mindegyik feltétből a rizsre, majd kézzel szorosan tekerjük fel a lapokat. Az a végük kerüljön alulra, amelyikre nem tettünk rizst.
Egy éles késsel vágjuk a hengereket 6-7 darabra, és rendezzük őket tányérra. Sushigyömbérrel, szójaszósszal, wasabival kínáljuk.
Fotók: Getty Images
@sobors.hu