Ropogós bőrű, narancsos kacsacomb: így készítve lesz igazán omlós
A pompás sült kacsacomb narancsos mázzal készül. A bőre jó ropogós, a húsa omlós, köszönhetően a konfitálásnak.
A kacsamell az egyik legfinomabb hús, amit változatosan tálalhatsz, és igazi ünnepi hangulatot varázsol az asztalra. Nagy előnye, hogy nem kell vele sok időt tölteni, ráadásul fűszerezni sem szükséges különösebben.
A tökéletes kacsamell elkészítése azonban igényel némi figyelmet és praktikát. Feltétlenül hagyd szobahőmérsékletűre melegedni sütés előtt. A bőre legyen teljesen száraz, és feltétlenül irdald be.
A rozé kacsamell rendkívül népszerű. Ez azt jelenti, hogy a belseje közepesen átsült, vagyis rózsaszín és szaftos marad, miközben a külső része aranybarnára és ropogósra sül.
Tedd ünnepivé gránátalmás szósszal! A rubinvörös gyümölcs frissessége és enyhén édeskés íze kiválóan harmonizál a kacsamell zsírosabb, szaftosabb részeivel. Ez a fogás kiválóan párosítható egy könnyű krumplipürével vagy akár hercegnőburgonyával.
A kacsamell bőrét keresztirányban vágjuk be egy éles késsel, ügyelve arra, hogy ne érjük el a húst. Sózzuk, borsozzuk alaposan mindkét oldalon.
Egy serpenyőben hevítsük fel az olajat, és a kacsamelleket a bőrös felükkel lefelé süssük 5-7 percig. Ha a bőr aranybarna és ropogós, fordítsuk meg a melleket, és süssük további 5-6 percig.
Mikor a kacsamell mindkét oldala megsült, vegyük ki a serpenyőből. Tegyük át előmelegített sütőbe, és 210 fokon süssük 8-9 percig. Pihentessük 5-10 percig, ez segít megőrizni a hús puhaságát és szaftosságát.
A szószhoz az egyik gránátalma magjait szedjük ki, a másiknak a levét facsarjuk ki. Abba a serpenyőbe, amelyikben a hús is sült, öntsük bele a vörösbort, és főzzük fel a húsból visszamaradt zsiradékkal. Adjuk hozzá a mézet és a gránátalma levét. Főzzük addig, amíg a szósz kicsit besűrűsödik, ez körülbelül 5 perc. A kacsamellet a szósszal együtt tálaljuk, a tetejére tegyük a gránátalma magjait.
Fotók: Getty Images
@sobors.hu